Dôchodok

Chcete byť na dôchodku finančne v pohode ?

Povinné dôchodkové zabezpečenie cez odvody do prvého a druhého piliera väčšinou na to nestačia .

Poradíme vám ako výhodne sporiť na dôchodok .

Pripravíme vám dôchodkový plán ktorý vás na dôchodok finančne zabezpečí .

Na dôchodku sme finančne najzraniteľnejší.   V dôchodkovom veku je už ťažšie spoľahnúť sa na svoju pracovnú silu a tak sme odkázaný iba na to, ako sme sa na dôchodok finančne pripravili. Spoliehať s dôchodkom sa na štát nestačí. 

Zodpovední ľudia sa nespoliehajú iba na povinný systém dôchodkového zabezpečenia, ale sporia- investujú pre svoj dôchodok vlastné peniaze.

Nie je jedno v akom finančnom produkte si na dôchodok sporíme. Rozdiely na konci môžu byť priepastné podľa toho či sme mali, alebo nemali svoje dôchodkové sporenie správne nastavené.

Pomôžeme vám pripraviť zmysluplný dôchodkový plán ktorý vás na dôchodku finančne zabezpečí.

Potrebujete sa poradiť o prvom, druhom alebo treťom pilieri ? Radi vám tiež s tým pomôžeme.

S čím vám pomôžeme ?

  1. Aký dôchodok môžete očakávať z 1 piliera .
  2. Nastavíme vám správne 2 pilier.
  3. Pomožeme vám výhodne si vybrať v rámci 3 piliera.
  4. Ukážeme vám kde je výhodné sporiť si na dôchodok.
  5. Vypočítame vám aký dôchodok môžete očakávať.
  6. Poskytujeme  dlhodobú starostlivosť a servis.

♦ Prvý piler

V provm pilieri si v tzv. priebežnom systéme pripravujeme platbpu povinných odvodov dôchodok vyplácaný sociálnou poisťovňou. Pre podnikateľov je to však väčšinou najmenej vhodný spôsob dôchodkového zabezpečenia.

♦ Druhý pilier

Časť odvodov poviného sociálneho dôchodkového zabezpečenia sa investuje cez dôchodkové správcovské spoločnosti a stávajú sa súkromným majetkom sporiteľov. Pri druhompilieri je podstatném aby sa peniaze zhodnocovali v správnom dôchodkovom fonde.

♦ Tretí pilier

Tretí pilier - doplnkové dôchodkové sporenie je daňovo a odvodovo zvýhodnené pre prispievanie zamestnávateľov do dôchodkového sporenia zamestnancov. Bez príspevkov zamestnávateľa je tretí pilier ako sporenia na dôchodok nevýhodné.

♦ Vlastné sporenie na dôchodok

Je pre väčšinu ľudí kľúčovým prostriedkom ako si prirpaviť dostatočné zdroje na dôchodok. Treba si však vybrať správny finančný produkt, pretože rozdiely sú priepastné. Najpodstanejšie rozdiely sú v zhodnotení, poplatkoch a zdaňovaní.

Nápíšte nám s čím vám môžem poradiť alebo pomôcť.

Vaše osobné údaje budú použité podľa GDPR v súlade s našimi zásadami ich spracovávania. Zásady spracovávania osobných údajov